گیاه-بنجامین

گیاه بنجامین فیکوس از پرطرفدارترین گیاهانی است که می توان در خانه پرورش داد اما این گیاه بسیار حساس است و شرایط نگهداری خاصی دارد.

گل و گیاه ایران - بنجامین

برای اشخاصی که در نگهداری گیاهان آپارتمانی تازه کار هستند، نگهداری گیاه بنجامین توصیه نمی شود زیرا گیاه خیلی حساسی است و به مراقبت های مخصوصی نیاز دارد. گیاه بنجامین یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی است که در خانه ها، ادارات و در کل، فضاهای داخلی یافت می شود، آن ها ظریف و در عین حال بزرگ هستند و شاخ و برگ های تیره براق بزرگی دارند، هر چند وقتی استرس زده می شوند، و برگ ها به راحتی می ریزند،شاخه های باریک دارد که با شکوه از یک تنه خاکستری روشن بیرون می آیند.گیاه بنجامین

گاهی اوقات با فیکوس میکروکارپا اشتباه گرفته می شود، که در واقع کمتر افتاده و صافتر است. گیاه بنجامین یکی از بهترین گیاهان برای بهبود کیفیت هوا در داخل خانه است، آن یکی از گیاهانی هستند که میزان حذف بالایی در مواد سمی مانند فرمالدهید، بنزن و تری کلرواتیلن از هوای داخلی آلوده را دارند.

گیاه بنجامین

شرایط نگهداری و پرورش گیاه بنجامین

مشخصات گیاه بنجامین

نام علمی گیاه بنجامین : بنجامین فیکوس

نام مشترک: نالان، بنجامین، درخت فیکوس

نوع گیاه: خانگی، جاودانه

اندازه بالغ: داخل ساختمان، ۶۰ تا ۱۸۰ سانت – درخت یا بوته ها1گل و گیاه ایران - بنجامین

آفتاب: خورشید درخشان فیلتر شده

نوع خاک: غنی از مواد مغذی

pH خاک: کمی اسیدی تا خنثی

رنگ گل: قرمز

میزان طاقت مناطق: ۱۰ تا ۱۱

منطقه بومی: هند و جنوب شرقی آسیا

شرایط نگهداری گیاه بنجامین

گیاه بنجامین فیکوس weeping fig plant

چگونه می توان گیاه بنجامین را رشد و پرورش داد؟

گیاه بنجامین استوایی بومی جنوب شرقی آسیا است، اما می توانند با موفقیت به عنوان گیاه خانگی در آب و هوای خنک تر و در شرایط دمای اتاق منظم رشد کنند، بنجامین در داخل خانه و خارج برگ های سبز ۱۲ سانتی دارد که بر روی شاخه های کوچکش هستند.

در داخل خانه، درخت می تواند به بلندی ۱ متر و ۸۰ سانتی برسد، همچنین در داخل خانه، درخت می تواند در یک ظرف بزرگ شود و به اندازه یک بونسای شود، که برای این کار به اندازه کافی در مقاله توضیح داده خواهد شد.

نور :

گیاه بنجامین حتی با نور مستقیم خورشید در صبح، به یک اتاق روشن نیاز دارد. در سکونت گاه اصلی آن، اغلب در شرایط نیمه سایه دار رشد می کنند، اما در داخل خانه به نور خوب برای رشد نیاز دارد، این گیاه تمایلی به جابجایی ندارد و در صورت چنین رخدادی، برگ هایش به میزان زیادی خواهد ریخت پس چنانچه در این بخش از رازهای باغبانی در نمناک می خوانید مهم است که یک نقطه خوب و روشن برای آن پیدا کنید و آن را مدام در همان جا نگهدارید.

خاک :

هر نوع خاک گلدان خوب آبکشی شده به احتمال زیادبرایش مناسب است. گیاه بنجامین به خاکی نیاز دارد که به خصوص غنی از مواد غذایی یا مواد آلی بالا باشد، در زمان جا به جا کردن گلدانش از یک خاک گلدان بر پایه خاک استفاده کنید که حاوی پرلیت، شن و ورمیکولیت برای زه کشی بهتر است.

آب :

این گیاه را به طور پیوسته مرطوب نگه دارید، اما نگذارید تا بیش از حد در آب غوطه ور بماند و یا برگ هایش بیفتد و از پوسیدگی ریشه ای رنج ببرد. در محیط بومی خود، این گیاهان به طور معمول برگ های خود را در ابتدای فصل خشک می ریزانند که باعث می شود آن ها به شدت حساس به تغییرات در رطوبت باشند، دقت کنید که برنامه آبیاری تان سازگار و مناسب باشد.

 

مشکلات گیاه بنجامین:گل و گیاه ایران - بنجامین2

برگ ها:

رایج ترین مشکل گزارش شده و درخواست برای کمک, این است که برگ هایش می ریزند, و در میزان بالا ظاهر خوبی ندارد، اما کاملاً طبیعی است و چیزی نیست که واقعاً نگرانش باشید. این اتفاق می افتد چون گیاه شما کاملاً هوشمند است اما نسبت به تغییر حساس می باشد، از برگ ها در زوایا و موقعیت های مشخصی می خواهد تا نور موجود را به حداکثر برسانند و به فتوسنتز اجازه عملکرد مناسب می دهد.

زمانی که می چرخانیدش, یا گیاه خود را حرکت می دهید, پویایی نور به صورت انبوه تغییر می کند و گیاه با ریزاندن برگ ها و رشد دوباره باعث رشد بهینه آن خواهد شد.

این یک مهارت هوشمندانه است اما می تواند یک ظاهر زشت ایجاد کند، پس باید به شدت مراقب باشید. به عنوان یک قاعده کلی، گیاهان کوچک تر کم تر برگ ریزی دارند در مقایسه با گیاهان با قد بلندتر و بزرگ تر.

برای جلوگیری و دوری از این مشکل کارتان راحت و ساده است؛ زمانی که گیاه شما یک جای ثابت دارد، آن را به اطراف حرکت ندهید، جایی برای آن پیدا کنید که در آن ممکن است تمام سال دور از تغییرات دمای گسترده بماند.

شپشک ها، شته ها و سایر آفات:

متاسفانه، گیاه شما با تمام خوبی ها و مقاومت هایش می تواند در معرض آفت ها حساس باشد.به طور خاص، هجوم شپشک ها و شته ها می تواند بسیار رایج بوده و به علت مساحت بزرگ برگ ها تغییر کند.

در مورد گیاهان دیگر هم در مطالب قبلی نمناک گفتیم که داشتن برگ های بسیار زیاد به معنای مکان های زیاد برای آفات است تا خود را پنهان کنند و این باعث می شود که آن ها بتوانند از شرش خلاص شوند. از دستورالعمل های بالا برای راهنمایی پیروی کنید، اما به یاد داشته باشید که صبور باشید تا به نتیجه برسید.

برگ های پایین می ریزند:

برگ های زیرین بنجامین زرد خواهند شد و به موقع می ریزند. شما هیچ کار اشتباهی انجام نمی دهید، چون این امر اجتناب ناپذیر است و در بسیاری از گیاهان خانگی معمول است.

نقطه های سفید بر روی برگ های :

اگر شبیه این عکس باشد کاملاً رایج است و نباید در مورد آن نگران باشید.این خال ها، سفید، مومی و مدور هستند و ممکن است در ابتدا با بیماری ها یا آفات اشتباه گرفته شوند اما در واقع ویژگی های برخی از گیاهان بنجامین هستند.

اما چه خبر است؟ خب، هیچ کس کاملاً مطمئن نیست.اگرچه متخصصان به طور کلی بر این باور هستند که آیا این گیاهان می توانند از ساختن مواد معدنی و نمک ها در خاک رهایی یابند و یا راهی برای جذب گرده افشان نظیر شکل زنبورها باشند. اما اگر آن ها شما را اذیت می کنند، این لکه های سفید را می توان به راحتی پاک کرد و از بین برد.

لبه برگ های زرد :

این به طور معمول نشانه ای است که به تدریج می خزد و به سمت برگ های جدید گسترش می یابد.در بیشتر موارد، این ناشی از کمبود غدایی طولانی است.برای حل این مشکل و جلوگیری از نفوذ آن به برگ های بیشتر، باید به گیاه خود غذا دهید.اما زیادی نه. دستورالعمل های روی پاکت یا بطری را دنبال کنید و از مقدار گفته شده تجاوز نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *