اهمیت گل و گیاه ایران

طبیعت با کمک گل و گیاه ایران

صنعت جذاب گل و گیاه ایران
زیباییه گل و گیاه ایران

ارتباط با طبیعت گل و گیاه ایران و لذت بردن از مناظر زیبای آن راهی ساده،

اما مهم جهت کسب آرامش روح و روان آدمی است که در این بین کاشتن گل و گیاه و یا دریافت هدایایی مانند گل می­تواند بیش از هر چیز شادی و طراوت را به انسان هدیه دهد.

خریدن گل، کاشتن گل و گیاه و به طور کلی نگاه کردن به گل باعث برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت، مثبت­اندیشی و دوری از غم و اندوه می­شود.

رنگ گل­ها نکته بسیار پر اهمیتی است، به طوری که گل­ها با رنگ ملایم (صورتی، سفید، بنفش و…) حس شخص را به سوی احساسات آرام سوق داده و گل­ها ایران با رنگ­های گرم و تند (قرمز، زرد، نارنجی و…) حس او را به سوی هیجان و سرزندگی پیش می­برد.

آیا گل های ایران نماد خاصی در دنیا دارند؟

گل‌ها از گذشته تا به حال به خاطر زیبایی و بوی خوشایندشان، تخیلات انسان را به خود جلب کرده‌اند. گل­های مختلف هر کدام نمادی از چیزهای مختلف بوده و برای مقاصد متنوعی استفاده می­شوند. بسیاری از گل‌ها معانی سمبلیک مهمی در فرهنگ غربی دارند. عمل نسبت دادن معانی به گل‌ها، زبان گل‌ها نامیده می‌شود. بعنوان مثال: گل زنبق گل و گیاه ایران سوسن اغلب به عنوان نماد رستاخیز و زندگی استفاده می‌شوند. گل رز قرمز نماد عشق، زیبایی و شور. گل «زرد» نماد عشق در نگاه اول، زیبایی، شور، دلتنگی و دوری است. خشخاش نماد تسلی در زمان مرگ و بابونه نماد بی­گناهی است.

نحوه ی غذا رسانی در گلخانه های گل و گیاه ایران

گل‌ها غذای کمتری از دیگر بخش‌های گیاهان تولید می‌کنند (بذر، میوه، ریشه، ساقه و برگ) اما چندین ادویه و ترشی جات مهم از تولیدات آن‌ها است. سبزیجات گل شامل کلم بروکلی، گل کلم و کنگر فرنگی می‌باشند. ادویه خیلی گران، زعفران، شامل پرچم‌های خشک شده از زعفران است. دیگر گل ادویه‌ای میخک و کبر هستند. گل‌های هاپ به عنوان طعم­دهنده آبجو استفاده می‌شوند. گل‌های همیشه بهار به عنوان غذای جوجه‌ها استفاده می‌شوند تا زرده تخم‌هایشان زرد طلایی شود.

صدها تن از گل‌های تازه، خوراکی هستند اما تعداد کمی به عنوان مواد غذایی به بازار عرضه می‌شوند. آن‌ها اغلب به عنوان رنگ­دهنده و طعم­دهنده سالادها استفاده می‌شوند. گل‌های کدو تنبل در پودرهای سوخاری آغشته شده و تفت داده می‌شوند. گل‌های خوراکی ازجمله گل لادن، گل داوودی، گل میخک، لوئی، کاسنی، گل گندم، گل اختر و آفتاب‌گردان هستند.

گل‌ها همچنین می‌توانند در چای‌های گیاهی استفاده شوند. گل‌های خشک مثل داوودی، رز، یاس و بابونه به‌دلیل عطر خوش و خواص درمانی خود به چای‌ها اضافه می‌شوند. گاهی اوقات، برای خوش‌عطرکردن به برگ‌های چای اضافه می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *