اهمیت گیاهان گلخانه ای در بازار گل و گیاه ایران

گل و گیاه ایران را بهتر بشناسیم
گیاه ایرانی در گل ایران

گیاهان گل و گیاه ایران گروه بزرگی از گونه‌های زنده شامل موجوداتی مانند درختان، علف، سرخس‌ها و خزه‌گیان است. گیاهان موجوداتی عالی هستند که به حیات کمک می‌کنند و در کشاورزی مؤثر هستند. تعریف کلمه­ی گیاه دشوار است، اگر چه گیاه ‌شناسان محدودهٔ رده‌بندی گیاهان را تعریف کرده‌اند، مرزهای تعیین‌کننده رده‌بندی گیاهان بسیار اختصاصی­تر از تعاریف رایج گیاه است. گیاهانی که ما هر روز با آن‌ها مواجه هستیم، معمولاً متعلق به گروه گیاهان آوندی می‌باشند. ما گیاه را به عنوان یک موجود زنده یوکاریوت و دارای تعداد زیادی سلول تعریف می‌کنیم که عموماً فاقد اندام‌های حسی یا حرکت ارادی بوده و در صورت رشد کامل، دارای ریشه، ساقه و برگ می‌باشند. اما از نظر گیاه‌شناسی گل و گیاه ایران فقط گیاه آوندی دارای ریشه، ساقه و برگ است. تعریف فراگیرتر گیاه: هر آن‌ چه فتواتوتروف می‌باشد؛ یعنی غذای خودش را از مواد خام غیر‌آلی و نور خورشید تولید کند.

بخش های مختلف گل و گیاه ایران

بخش­های مختلف گیاه کارهای متفاوتی برای گیاه انجام می­دهند. ریشه­ها مانند نی­هایی هستند که آب و مواد معدنی را از خاک جذب می­کنند.گل و گیاه ایران ساقه­ها از گیاه پشتیبانی می­کنند و مانند سیستم لوله­کشی گیاه عمل می­کنند. برگ­ها غذای گیاهان را می­سازند. برگ­ها طراحی شده­اند برای این که گیاه از طریق آنها نور خورشید را به دام بیندازد.گل و گیاهایران  از نور خورشید استفاده می­کند تا غذا را طی فرایندی به نام فتوسنتز بسازد. گل­ها شامل گرده­ها و تخم­های ریزی به نام تخمک هستند. بعد از گرده افشانی گل و باروری تخمک، تخمک در داخل یک میوه ایجاد می­شود.گل و گیاه ایران میوه پوششی را برای دانه یا تخم فراهم می­کند. میوه می­تواند گوشتالو باشد مثل یک سیب یا سخت باشد مثل آجیل. دانه­ها یا تخم ها گیاه جدید را در خود دارند. تخم­ها در میوه تشکیل می­شوند.

طبیعت ایران و تاثیر آن در رشد گل و گیاه ایران

از آنجا که انسان جزئی گل و گیاه ایران از طبیعت است بطور مسلم برای هر بیماری، طبیعت گیاه مداوای آن را عرضه کرده است. انسان هر چه به طبیعت نزدیکتر شود، سالم­تر است و بیشتر عمر می­کند. به همین دلیل انسان هر چه به طبیعت روی آورد و از نعمات آن بیشتر بهره می­برد، جهت درمان بیماری خود سریع­تر، بهتر و مطمئن­تر درمان می­شود.گل و گیاه ایرانباید گفت که انسان تنها با داروهای شیمیایی مداوا نمی­شود. همه عوامل طبیعی نقش درمان و دارو نهایتا نقش پیشگیری را در برابر بیماری­ها دارند. وجود گیاهان دارویی در طبیعت یکی از نعمتهای بزرگ الهی است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *